2014 Boys' Soccer Tournament - Class A2

All times are tentative and subject to change

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. HFL 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: HFL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/24

 

 

HFL - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Geneva - 1

 

 

Time: 6:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Geneva

 

 

on PKs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/21

 

 

Batavia/Alexander - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 3:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Batavia/Alexander 2

 

 

 

 

 

Site: Webster Thomas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/28

 

 

HFL 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 HFL Advances 4-3 on PKs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Aquinas - 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Aquinas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/24

 

 

Aquinas - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 5:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Newark - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Spencerport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/31

 

 

HFL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:30 PM

 

 

Champion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Overtime

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Pittsford Sutherland - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Sutherland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/24

 

 

Pittsford Sutherland - 5

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Wayne - 6

 

 

Time: 7:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Wayne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/21

 

 

Wayne - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 6:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. University Prep - 0

 

 

 

 

 

Site: Webster Thomas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/28

 

 

Pittsford Sutherland - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 8:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Greece Olympia 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Olympia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Friday, 10/24

 

 

Greece Olympia - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Eastridge 6

 

 

Time: 3:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Site: Eastridge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Date: Tuesday, 10/21

 

 

Eastridge - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time: 7:00 PM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Vanguard/IAT - 1