Teams & Schedules | Sectionals | Directory | Classifications | History/Awards | Forms | Pictures | Home  
 





Featured Articles
 Home
 Sports Locker POW-6
 NYSPHSAA Rankings
 Sports Locker POW-5
 Sports Locker POW-4
 Sports Locker POW-3
 Sports Locker POW-2
 Sports Locker POW-1
 2018 Important Dates
 Yellow Card Policy
 NYS Sections
 Seeding Points Reference
 NSCAA Code of Ethics





Section V
Handbook


   
Login | Logout

Click on a Date to View Game Information
<< October 2018 >>
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

     


Date:   Friday, October 12, 2018
  League: Allegany
   Home Team      Visiting team      Location      Results      League   
   Houghton     Belfast     Houghton     Houghton 2  Belfast: 3    Allegany   
   Friendship     Hinsdale     Friendship     Friendship 2  Hinsdale: 4    Allegany   
   Genesee Valley     Cuba-Rushford     Genesee Valley     Genesee Valley 1  Cuba-Rushford: 2    Allegany   
   Scio     Fillmore     Scio     Scio 1  Fillmore: 2    Allegany   
  League: Finger Lakes
   Home Team      Visiting Team      Location      Results      League   
   Marcus Whitman     Midlakes     Bloomfield     Marcus Whitman 5  Midlakes: 1    Finger Lakes   
   Honeoye     HAC     Bloomfield     Honeoye 2  HAC: 1    Finger Lakes   
   Geneva     Wayne     Geneva     Geneva 0  Wayne: 4    Finger Lakes   
   Bloomfield     Naples     Bloomfield     Bloomfield 1  Naples: 5    Finger Lakes   
   Penn Yan     Pal Mac     Penn Yan     Penn Yan 0  Pal Mac: 5    Finger Lakes   
   Mynderse     Newark     Mynderse     Mynderse 4  Newark: 0    Finger Lakes   
  League: LCAA-GR
   Home Team      Visiting Team      Location      Results      League   
   Dansville     Keshequa     Dansville     Dansville 2  Keshequa: 4    LCAA-GR   
   LeRoy     Wheatland-Chili     LeRoy     LeRoy 3  Wheatland-Chili: 0    LCAA-GR   
   Wayland-Cohocton     Caledonia-Mumford     Wayland-Cohocton     Wayland-Cohocton 3  Caledonia-Mumford: 0    LCAA-GR   
   Letchworth/Warsaw     Byron-Bergen/Elba     Letchworth/Warsaw     Letchworth/Warsaw 3  Byron-Bergen/Elba: 1    LCAA-GR   
   Livonia     Geneseo     Livonia     Livonia 1  Geneseo: 3    LCAA-GR   
   Pavilion/York     Pembroke     Pavilion/York     Pavilion/York 1  Pembroke: 4    LCAA-GR   
   Attica     Holley     Attica     Attica 1  Holley: 2    LCAA-GR   
   Bath-Haverling     Mount Morris     Bath-Haverling     Bath-Haverling 3  Mount Morris: 2    LCAA-GR   
   Hornell     Perry     Hornell     Hornell 1  Perry: 0    LCAA-GR   
  League: Monroe
   Home Team      Visiting Team      Location      Results      League   
   Greece Arcadia     Hilton     Greece Arcadia     Greece Arcadia 2  Hilton: 0    Monroe   
   Honeoye Falls Lima     Batavia     Honeoye Falls Lima     Honeoye Falls Lima 5  Batavia: 1    Monroe   
  League: Non-League
   Home Team      Visiting Team      Location      Results      League   
   Greece Olympia     Wilson Magnet     Greece Olympia     Greece Olympia 1  Wilson Magnet: 1    Non-League   
   South Seneca-Romulus     C. G. Finney     Bloomfield     South Seneca-Romulus 0  C. G. Finney: 8    Non-League   
   Clarence     Brighton     Clarence     Clarence 0  Brighton: 2    Non-League   
   Bishop Kearney     Wellsville     Bishop Kearney     Bishop Kearney 3  Wellsville: 0    Non-League   
   Gananda     Vertus     Gananda     Gananda 6  Vertus: 0    Non-League   
   Pittsford Mendon     East Syracuse Minoa     Thornell Farm Park     Pittsford Mendon 1  East Syracuse Minoa: 3    Non-League   
   Williamson     School #58/World of Inquiry     Williamson     Williamson 5  School #58/World of Inquiry: 2    Non-League   
  League: Rochester/City Catholic
   Home Team      Visiting Team      Location      Results      League   
   East     Edison     East     East 2  Edison: 11    Rochester/City Catholic   
  League: Steuben
   Home Team      Visiting Team      Location      Results      League   
   Canisteo-Greenwood     Alfred-Almond     Canisteo-Greenwood     Canisteo-Greenwood 2  Alfred-Almond: 1    Steuben   
   Campbell-Savona     Hammondsport     Campbell-Savona     Campbell-Savona 5  Hammondsport: 2    Steuben   
   Addison     Arkport/Canaseraga     Addison     Addison 3  Arkport/Canaseraga: 1    Steuben   
   Jasper-Troupsburg     Bradford     Jasper-Troupsburg     Jasper-Troupsburg 3  Bradford: 0    Steuben   
  League: Wayne
   Home Team      Visiting Team      Location      Results      League   
   Sodus     Red Creek     Sodus     Sodus 3  Red Creek: 0    Wayne